Jak w Polsce można rozwiązać problem smogu?

W Polsce powietrze musi ulec poprawie. Bez dwóch zdań jego jakość jest mizerna, aby nie powiedzieć, że katastrofalna. Wiele osób jest zgodnych z tym, że powinno się zadbać o modernizację kompleksową mieszkalnych budynków. Chodzi o izolację samej skorupy budynku oraz wymianę źródła ciepła i modernizację samego systemu ogrzewania. Powinno dotyczyć to domów jednorodzinnych w pierwszej kolejności. Stanowią one bowiem 90% wszystkich mieszkalnych budynków. Z nich 70% ma bardzo niski energetyczny standard. Przekonuje on, że podejście kompleksowe jest najskuteczniejsze. Jest to chyba jedyne rozwiązanie tego problemu. Pamiętajmy także, że wykonanie izolacji bez samego wprowadzenia regulacji temperatury danych pomieszczeń doprowadzi do niczego innego jak do efektu okna otwartego oraz do strat istotnych energii. Ma to wpływ bezpośredni na samą ilość emisji zanieczyszczeń oraz spalanego paliwa.

Nowy kocioł może nie wystarczyć, aby uniknąć kosztu wyższego ogrzewania

Jak powszechnie wiadomo w wielu gminach w Polsce został uruchomiony program środków na wymianę samego źródła ciepła. Okazuje się, że inwestycja tylko i wyłącznie w samą wymianę pieca skutkować będzie niczym innym jak samym wzrostem kosztów ogrzewania. Dzięki jednak dodaniu funkcji regulowania temperatury uniknąć efektu paliwa droższego.

Przerażające dane

Nie ma co się śmiać ze smogu czy też z tego problemu. Dane, do których mamy dostęp są naprawdę przerażające Okazuje się, że na Śląsku właśnie przez smog ludzie żyją o rok krócej. Nie trzeba mówić, że jest to czas naprawdę bardzo cenny okres czasu. Nikt nie chce, aby ktoś odbierał mu rok życia. Naprawdę jest to bardzo ważna kwestia. Władze starają się robić co w naszej mocy, aby poprawić jakość powietrza. Jednak na pewno już od kilku lat nic się nie poprawia. Co więcej jest coraz gorzej. W związku z tym mamy wątpliwości co do tego czy wszelkie działania w ogóle przynoszą efekty. Naprawdę bywa z tym różnie.