Jak wygląda kwestia smogu w Polsce?

Gdy w Polsce niebawem rozpocznie się sezon grzewczy, to znowu do atmosfery wyemitujemy całą masę substancji trujących. Smog w Polsce niemal się już stał zjawiskiem powszechnym. Niesłusznie niektórzy przestają się nim martwić. Jak wynika z wielu badań, to obecny poziom zanieczyszczenia powietrza w Polsce obniża znacznie naszą długość średnią życia. Jest to już o prawie dwa lata. Jest to dużo więcej, a niżeli palenie papierosów, branie narkotyków czy też picie alkoholu. Miejmy na uwadze, że wciąż mówimy tutaj o wartościach średnich.

Mamy powód do wstydu

Sytuacja w kraju naszym jest naprawdę przerażająca. Jak najbardziej mamy się czego wstydzić. Nawet już NFZ, a więc Narodowy Fundusz Zdrowia wskazał smog, jako bezpośredniego sprawcę rosnące liczby zgonów w Polsce. Tutaj mowa oczywiście o okresie w sezonie grzewczym.

Co z jakąś refleksją?

W Polsce każdego roku umiera między 45, a 48 tysięcy osób. Szacuje się obecnie, że aż dwanaście procent tejże liczby to zgony, które są wywołane właśnie bardzo niską jakością powietrza. Generatorem największym smogu w naszym kraju jest sektor, o którym mówi się komunalno-bytowym. Chodzi zatem o gospodarstwa domowe. Okazuje się, że odpowiadają one już za prawie połowę emisji całkowitej zanieczyszczonego pyłu. Nie ma co się zatem dziwić, że na liście miast europejskich z powietrzem najbardziej zanieczyszczonym znajduje się, aż 15 polskich miast. Naprawdę sytuacja ta jest nie do uwierzenia. Co więcej musimy zauważyć, że wiele osób w ogóle nie bierze na poważnie wszelkich konsekwencji płynących właśnie ze smogu. Szczególnie nieświadome są osoby starsze. Młode osoby mają świadomość i nie chcą żyć w takim kraju, w którym nawet nie ma czym oddychać. Władza podchodzi także do tematu bardzo ostrożnie i bez większym propozycji rozwiązania tego naprawdę już ogromnego problemu. Aż strach pomyśleć co to znów będzie od mniej więcej października czy też listopada. Naprawdę sytuacja jest fatalna.

Stan jakości i poziom zanieczyszczenia w Polsce sprawdzisz na https://airly.eu/map/pl/